16η Αγωνιστική Α2 Κατηγορίας
Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2012
Γήπεδο Βαθέος
Σκόρερ: Τσομώκος Κων/νος, Βλάχος Δημήτρης

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία για τον Α.Ο. Αυλίδας, καθώς, μετά το 0-0 στη Σκύρο, το απόγευμα του Σαββάτου έμεινε στο 2-2 με τον Ελλήσποντο Νέας Λαμψάκου στο Βαθύ, με την ομάδα μας να έχει και πάλι πολλά παράπονα από τη διαιτησία.

Η Αυλίδα προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ, στο πρώτο ημίχρονο με τον Κων/νο Τσομώκο να ανοίγει το σκορ και στο δεύτερο με τον Δημήτρη Βλάχο να δίνει ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν, χωρίς να έχουν απειλήσει ιδιαίτερα την εστία του Λεμονή, να φτάσουν στο δεύτερο μέρος ισάριθμες φορές στην ισοφάριση. Την πρώτη με προβολή επιθετικού μετά από εκτέλεση φάουλ και τη δεύτερη, στη φάση που έκρινε τον αγώνα, με πέναλτι στο 90΄, με την απόφαση του διαιτητή της αναμέτρησης κ. Παπακωνσταντίνου να οδηγεί σε έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς γηπεδούχων. Παρ΄ όλα αυτά στον ελάχιστο χρόνο των καθυστερήσεων η ομάδα μας θα μπορούσε να φτάσει σε ένα τρίτο τέρμα που θα της έδινε τη νίκη, όταν στην τελευταία φάση του αγώνα ο Γιάννης Βάθης βρέθηκε μόνος του μέσα στη μικρή περιοχή, με τη βοηθό κα. Φεργάδη όμως να τον υποδεικνύει σε θέση οφσάιντ, ολοκληρώνοντας έτσι την κακή ημέρα της διαιτητικής τριάδας.