Φιλικός Αγώνας
Τετάρτη 25 Αυγούστου 2010
Γήπεδο Αλεξάνδρου (Αλατσάτων)
Σκόρερ: Τσομάτσκα Ανδρέας (πεν.)

Την ήττα με σκορ 5-1 γνώρισε εχθές το απόγευμα στο γήπεδο των Αλατσάτων η ομάδα μας στον πρώτο της φιλικό αγώνα κατά την περίοδο της προετοιμασίας με αντίπαλο την ομάδα της Προποντίδας.

Απέναντι σε έναν πολύ δυνατό και πιο έτοιμο αντίπαλο (η Προποντίδα αγωνίζεται στην Α1 Κατηγορία και ξεκίνησε την προετοιμασία της στα τέλη Ιουλίου), η ομάδα μας πλήρωσε τα αμυντικά της λάθη. Παρά τη βαριά ήττα όμως η ομάδα έδειξε αρκετά καλά στοιχεία. Άλλωστε δεν θα πρέπει να ξεχνάμε πως η ομάδα βρίσκεται ακόμα στην αρχή της προετοιμασίας της για τη νέα περίοδο, έχοντας μόλις μία εβδομάδα προπονήσεων και πολύ δουλειά ακόμα μέχρι την έναρξη του νέου πρωταθλήματος.