12η Αγωνιστική Α2 Κατηγορίας
Κυριακή 19 Δεκεμβρίου 2010
Γήπεδο Καρύστου
Σκόρερ: Βλάχος Δημήτρης

Δεν τα κατάφερε η Αυλίδα να επιστρέψει με ένα θετικό αποτέλεσμα από την Κάρυστο, καθώς ηττήθηκε την Κυριακή από το Μαρμάρι με σκορ 2-1. Παρά το γεγονός ότι ταξίδεψε στη νότιο Εύβοια με πολλές απουσίες, η ομάδα μας στάθηκε αρκετά καλά στον αγωνιστικό χώρο και θα μπορούσε να αποσπάσει τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας. Στάθηκε όμως άτυχη, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο όταν δέχθηκε και τα δύο τέρματα, το πρώτο με μακρινό σουτ και το δεύτερο με σουτ λίγο έξω από την περιοχή, με την μπάλα να χτύπα στον Δημήτρη Βλάχο και να αλλάζει πορεία πριν καταλήξει στα δίχτυα. Στη συνέχεια η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει λίγο πριν τη λήξη με κεφαλιά του Δημήτρη Βλάχου. Στο τελευταίο δεκάλεπτο αγωνίστηκε και ο Γιάννης Βάθης, ο οποίος επέστρεψε μετά από δέκα μήνες σε αγώνα της ομάδας, μετά το σοβαρό τραυματισμό του στον αγώνα με τα Αλάτσατα τον περασμένο Φεβρουάριο.