25η Αγωνιστική Α2 Κατηγορίας
Κυριακή 17 Απριλίου 2011
Γήπεδο Δροσιάς
Σκόρερ: Στέργκου Λεονάρντο, Δημουλάς Βασίλης (3)

Τις πέντε συνεχόμενες εντός έδρας νίκες έφτασε η Αυλίδα, καθώς, μετά από ακόμα μία πολύ καλή εμφάνιση, νίκησε άνετα εχτές το απόγευμα το Μαρμάρι στο γήπεδο της Δροσιάς με 4-1.

Αν και οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πιέσουν στο ξεκίνημα του αγώνα, η Αυλίδα ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με τον Λεονάρντο Στέργκου. Από εκεί και πέρα η ομάδα μας πήρε τον έλεγχο και παίζοντας πολύ ωραίο ποδόσφαιρο έφτασε σε δύο ακόμα τέρματα πριν τη λήξη του ημιχρόνου με σκόρερ τον Βασίλη Δημουλά.

Στο δεύτερο μέρος, αν και η ομάδα μας χαμήλωσε την απόδοση της, σημείωσε και τέταρτο τέρμα και πάλι με τον Βασίλη Δημουλά, ενώ οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής στις καθυστερήσεις του αγώνα.