Πέμπτη 28 Απριλίου 2011

Τετάρτη 20 Απριλίου 2011

Φιλικό με τα μέλη του Κέντρου Απεξάρτησης στον Ελεώνα

Στο Κέντρο Απεξάρτησης Τοξικομανών Κρατουμένων στον Ελεώνα Θηβών βρέθηκαν σήμερα το απόγευμα οι ποδοσφαιριστές της Αυλίδας, όπου αντιμετώπισαν σε φιλικό αγώνα τα μέλη του κέντρου απεξάρτησης. Ο αγώνας διοργανώθηκε με πρωτοβουλία του Γιώργου Μακρή, διευθυντή του Κέντρου και παλιού ποδοσφαιριστή της ομάδας μας.

Ένας χρόνος aoavlidas.blogspot.com

Τρίτη 19 Απριλίου 2011

Σε αγώνα μπαράζ το Καλοχώρι - Παντείχι

Ολοκληρώθηκε το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας, με το γειτονικό Καλοχώρι - Παντείχι να τερματίζει στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα πίσω από την πρωταθλήτρια Α.Ε.Κ. Χαλκίδας. Έτσι ο Α.Ο.Κ.Π. θα διεκδικήσει την άνοδο στην Α2 Κατηγορία σε αγώνα μπαράζ με αντίπαλο τον Ακράτητο Κεχριών.

Ο αγώνας κατάταξης θα διεξαχθεί το ΣΑΒΒΑΤΟ 30.04.2011 στο ΕΝΩΣΙΑΚΟ ΓΗΠΕΔΟ και ΩΡΑ 17:00.

Δευτέρα 18 Απριλίου 2011

Α.Ο. ΑΥΛΙΔΑΣ - Μαρμάρι

4 - 1

25η Αγωνιστική Α2 Κατηγορίας
Κυριακή 17 Απριλίου 2011
Γήπεδο Δροσιάς
Σκόρερ: Στέργκου Λεονάρντο, Δημουλάς Βασίλης (3)

Τις πέντε συνεχόμενες εντός έδρας νίκες έφτασε η Αυλίδα, καθώς, μετά από ακόμα μία πολύ καλή εμφάνιση, νίκησε άνετα εχτές το απόγευμα το Μαρμάρι στο γήπεδο της Δροσιάς με 4-1.

Αν και οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πιέσουν στο ξεκίνημα του αγώνα, η Αυλίδα ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με τον Λεονάρντο Στέργκου. Από εκεί και πέρα η ομάδα μας πήρε τον έλεγχο και παίζοντας πολύ ωραίο ποδόσφαιρο έφτασε σε δύο ακόμα τέρματα πριν τη λήξη του ημιχρόνου με σκόρερ τον Βασίλη Δημουλά.

Στο δεύτερο μέρος, αν και η ομάδα μας χαμήλωσε την απόδοση της, σημείωσε και τέταρτο τέρμα και πάλι με τον Βασίλη Δημουλά, ενώ οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Διαιτητής: ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓ.
Βοηθοί: ΦΡΑΝΤΖΗ ΔΗΜ. - ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΑΝΤ.

Τρίτη 5 Απριλίου 2011

Αφιέρωμα των "Ευβοϊκών Σπορ" στον Μάριο Μπάρδη

Αφιέρωμα στον νεαρό τερματοφύλακα της Αυλίδας και της μικτής ομάδας Παίδων της Εύβοιας, Μάριο Μπάρδη, περιελάμβανε στο χθεσινό της φύλλο η τοπική αθλητική εφημερίδα "Ευβοϊκά Σπορ". Στα πλαίσια του αφιερώματος στους ταλαντούχους τερματοφύλακες του ευβοϊκού ποδοσφαίρου, η εφημερίδα φιλοξένησε δηλώσεις τόσο του 15χρονου Μάριου, όσο και του προπονητή της ομάδας μας, Μιχάλη Καρακατσάνη.

Το πρωτοσέλιδο των "Ευβοϊκών Σπορ"

Παρακάτω μπορείτε να διαβάσετε αναλυτικά το αφιέρωμα της εφημερίδας, καθώς και τις δηλώσεις του Μάριου Μπάρδη και του Μιχάλη Καρακατσάνη.

Δευτέρα 4 Απριλίου 2011

Α.Ο. ΑΥΛΙΔΑΣ - Ελλήσποντος

5 - 0

23η Αγωνιστική Α2 Κατηγορίας
Κυριακή 3 Απριλίου 2011
Σκόρερ: Δημουλάς Βασίλης (2), Στέργκου Λεονάρντο (2), Μπλέτσας Βαγγέλης

Τη μεγαλύτερη σε έκταση νίκη της για τη φετινή περίοδο πέτυχε εχτές το απόγευμα η Αυλίδα, καθώς επικράτησε στη Δροσιά του τρίτου της βαθμολογίας Ελλήσποντου Νέας Λαμψάκου με το εντυπωσιακό 5-0. Σε ένα παιχνίδι στο οποίο και οι δύο ομάδες ήταν ουσιαστικά βαθμολογικά αδιάφορες, η ομάδα μας παρουσιάστηκε, σε αντίθεση με του φιλοξενούμενους, ορεξάτη και σοβαρή, είχε τον απόλυτο έλεγχο σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφτασε εύκολα στη νίκη. Από δύο τέρματα σημείωσαν ο Βασίλης Δημουλάς και ο Λεονάρντο Στέργκου, ενώ το θρίαμβο των γηπεδούχων ολοκλήρωσε ο Μπλέτσας, ο οποίος ήρθε από τον πάγκο και πέτυχε το πέμπτο γκολ. Μετά τη νίκη αυτή η Αυλίδα, τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος, βρίσκεται ισόβαθμη με τον Μιαούλη Φύλλων και το Μαρμάρι στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ έχει ήδη από την προηγούμενη αγωνιστική εξασφαλίσει και μαθηματικά την παραμονή στην κατηγορία.